Kedysi mi to ukazoval môj otec, ale akosi som vtedy na to ešte nebol pripravený.Keď sa otec pominul a ja som začal chápať určité prírodné zákonitosti, išlo pri očkovaní a štepení skôr o akýsi pokus/omyl, skrátka bolo viacej sklamania, než úspechu.

Našťastie som sa dostal do kolektívu, kde som sa mohol v danej problematike  zlepšiť a teraz je to skôr náhoda kedy to nevyjde.,

Primárne by som chcel upozorniť všetkých, ktorí sa do toho chcú púšťať ,zabezpečte si kvalitné náradie, s tupým a zlým náradím sa budete viacej zlostiť a trápiť, než by ste z toho mali radosť a úspech.

Všetky techniky  a možnosti sú už popísané na iných stránkach, ja sa opakovať nebudem, len vám chcem opäť poradiť,  čo do čoho a kam.

Takže najpr:  vrúble musia byť jednoročné zo zdravého stromu, zrezané po opadaní lístia z južnej strany v hrúbke ceruzky.

Uskladnenie : žiadna chladnička, žiadna pivnica či studňa alebo čo všetko som už počul, ale jednoducho si vykopete na záhrade jamu, do ktorej dáte dané vrúble a to tak, že do zeme dáte iba jednu tretinu, ďalšie dve tretiny budú nad zemou a zasypete ich.

Nezabudnite si ich označiť , ak budete štepiť v rukách, v zimných mesiacoch si môžetei daný vrúbeľ odstrihnúť priamo zo stromu a doma už len zaštepiť.

Dal by som do povedomia ďalšie video, natočili ho s pánom Ing. Jakubekom.

http://videoportal.fhpv.unipo.sk/2012/20120531_utv_orange_video_s/web/